22300020 - 88583946

تعویض فیلتر یخچال های اروپایی به چه صورت است ؟

عوض کردن فیلتر یخچال های ساید بای ساید به خودی خود کاری مشکل نیست و معمولا همه افراد آن را کاری آسان و به دور از دردسر می دانند. اما اگر این فیلتر ، با آسیب و خرابی هایی روبه رو شود آن زمان است که تنها کسی که می تواند از عهده تعویض آن برآید یک تعمیرکار با تجربه و ماهر می باشد.

انواع فیلتر یخچال ها

فیلترهای یخچال ها به دو نوع تقسیم می شوند
فیلتر خارجی
فیلتر داخلی
فیلتر داخلی: این فیلترها داخل یخچال قرار دارند و معمولا در زیر سقف یا در کنار جا میوه قرار دارند. فیلترهای داخلی تنها یک کار انجام می دهد. در برخی از یخچال های وارداتی مانند آدمیرال، ویرپول و…. فیلتر داخلی را در قسمت زیر در یخچال قرار دارند.
فیلتر داخلی 3m بوش
فیلتر داخلی 3m بوش با استفاده از فناوری کربن فعال بیشتر ناخالصی ها در آب از بین می برد و آب را کاملا شفاف می سازد این فیلتر بهترین فیلتر داخلی در بین فیلترهای اروپایی است.
از ویژگی های برتر این فیلتر میتوان به
بالا ترین قدرت در از بین بردن بو و مزه ی بد کلر
دقت کاهش ذرات تا ۵ میکرون
بالاترین قدرت در از بین بردن آلودگی و ذرات معلق
حفاظت از قطعات یخچال در مقابل رسوب آب
فیلتر خارجی
این فیلترها در بیرون یخچال قرار دارند و به صورت مستقیم در مسیر شلنگ ورودی آب قرار دارند برخی از یخچال ها که فیلتر داخلی ندارند از این فیلتر استفاده می کنند.

فیلتر خارجی جنرال الکتریک
فیلتر خارجی جنرال الکتریک با کاهش آلاینده‌ هایی نظیر جیوه، سرب، کلروبنزن، کربوفران بنزن و… آب شما را
به راحتی تسویه میکند فیلتر آب خارجی جنرال الکتریک خود را پس از ۶ ماه استفاده یا تسویه ۳۰۰ گالن آب باید تعویض کنید.

یکی از انواع این فیلترها ، کپسولی شکل است و درهرطرف آن یک حفره برای عبور شیلینگ از درون آن وجود دارد و دارای ورودی و خروجی می باشد که هر کدام به یخچال متصل است.
فیلترهای درون یخچال ها نیز انواع و اقسام متفاوتی را شامل می شوند ، که معمولا روش تعویض کردن آنها تفاوت چندانی با هم ندارد و با چرخش 90 درجه باز و بسته می شوند.
معمولا زمانی که فیلتر یخچال را به تازگی تعویض می کنید آب تولیدی آن کمی طعم املاح خواهد داد ولی این موضوع بسیارعادی است و بعد از مدتی این مشکل بر طرف خواهد شد و شما بعد از آشامیدن آب هیچ طعمی را احساس نخواهید کرد.
اما اگر از زمان عوض کردن فیلتر یخچالتان زمان زیادی گذشته است ، باید بدانید که دلیل این طعم های ناخوشایند ، تمام شدن طول عمر فیلتر یخچال شما است و نیاز دارد هرچه زودتر با فیلتر نوع جایگزین شود.
اگر فشار آب از خروجی جلوی یخچال شما کم تر از قبل شده باشد ، ابتدا باید شیر ورودی آب به داخل یخچال را چک کنید که نیمه بسته نباشد سپس ، شلنگ های دیگر را بررسی کنید که تا نخورده باشند ف اگر هیچ کدام از آنها نبود حتما نسبت به تعویض فیلتر اقدام کنید.
فیلترها در چندین مرحله عمل تصفیه آب را انجام می دهند. یکی از این مراحل عبور کردن آب از کربنی است که درون دستگاه تعبیه شده است.

برای همین است که بعد از آنکه فیلتر را عوض می کنید معمولا همه تعمیرکاران تاکید دارند برای مدت زمانی، آب را باز گذاشته تا آب حاوی کربن، از دستگاه خارج شود که حدودا با خارج کردن حدود5 لیتر آب، می توانید به آب سالم و بدون کربن دست یابید.
علاوه بر بد طعم شدن آب درون یخچال، که زمان تعویض را مشخص می کند، معمولا زمانی که چراغ فیلترهم به رنگ قرمز درآید نشان دهنده موعد تعویض فیلتر دستگاه خواهد بود و بعد ازعوض کردن فیلتر نو به جای فیلتر قدیمی، می بایست دستگاه را دوباره راه اندازی کنیم.
البته برای آنکه همواره بتوانید سلامت خود و فرزندانتان را با نوشیدن آب سالم تضمین کنید، می بایست به عوض کردن به موقع فیلتر آب دستگاه خود توجه داشته باشید برای اینکار باید به یک تعمیرگاه معتبر و مطمئن مراجعه کنید که علاوه بر داشتن فیلترهای اصل و با کیفیت، تعمیرکاران حرفه ای را نیز در اختیار داشته باشد و بتوانند دستگاه شما را در اسرع وقت سرویس کند.
یخچال های ساید بای ساید بوش، طراحی بسیار زیبا دارد و توانسته است مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کند و شاید به جرئت بتوان ادعا کرد که آن را می توان در گروه یخچال های کم صدا و یا بی صدا قرار داد. یکی از خصوصیات بارز این یخچال ها ، سیستم گردش هوا درون آن است که باعث می شود مواد غذایی در همه قسمت ها به طور مساوی در معرض هوای سرد قرا گیرند و بتوانند برای مدت زمان طولانی تری سالم بمانند. همچنین مصرف انرژی در این یخچال ها A می باشد.

ما در تعمیرگاه قائم سرویس برای یخچال های اروپایی شما از قبیل: بوش ، آ اِ گِ ، آریستون ، وست فراست ، فیلیپس، زیمنس، باگنشت، زانوسی، الکترولوکس و بکو می توانیم در اسرع وقت و با در دسترس داشتن فیلترهای اصل نسبت به تعویض فیلتر یخچال های شما اقدام کنیم.
شماره تماس
22300020

دفتر مرکزی

 مجدیه شمالی، بالاتر از میدان ملت، کوچه صالحی

 

 22300020

 

دفتر شمال شرقی

 تهران پارس، خیابان بهار

 

 

 22507288 - 22522838

دفتر سعادت آباد

 بلوار شهرداری

 

 

 26315098 - 22301744

دفتر شهرک غرب

 شهرک غرب، خیابان فلامک شمالی

 

 

 88571844 - 88583946

دفتر جنوب چهارراه ابوسعید

 چهارراه ابوسعید، خیابان سرهنگ بشیری

 

 55612631 - 55812919

کپی رایت 2021 تعمیرگاه مجاز مرکزی قائم | طراحی سایت دارکوب